2015 – שנה משמעותית בתחום התמ"א בירושלים

מאת: משה שמש

2015 היתה שנה משמעותית בתחום של תמ"א 38 וההתחדשות העירונית בירושלים. צוות מיוחד של מנהל התכנון במשרד הפנים, אשר בחן את יישום תמ"א 38 בישראל, העיד על עלייה בהיקף הבקשות לחיזוק מבנים.

2015 – שנת פריצה

לפי הערכת מומחים, 2015 היוותה שנת פריצה בתחום התמ"א. תושבים רבים הפכו יותר ויותר מודעים לחשיבות חיזוק המבנים לצורך מיגון, בטחון ורעידות אדמה וכן לכדאיות הכלכלית. תוספת ממ"ד, מרפסת, חניה ומחסן ודירה מחודשת, בניין מחוזק עם לובי ומעלית, מעלים את ערך הדירה.

משולש בעלי דירות, יזם קבלן, רשות מקומית

בתהליכי תמ"א 38 קיים משולש המורכב מבעלי הדירות, היזם / הקבלן המבצע והרשות המקומית. כל אחד מהם הוא גורם חשוב לקידום הפרויקט, ויכול לקדם או לטרפד את הפרויקט. לדיירים יש משקל חשוב בתהליך באופי ההתארגנות, ההירתמות לפרויקט ובסיוע ליזם ולקבלן בקידום הפרויקט.

קבוצת מנוס, חברת ניהול פרויקטים בבניה, מעניקה שירות מקיף ומקצועי לדיירים בתהליך תמ"א 38 תוך התמקדות בירושלים. החברה, אשר מעניקה ייעוץ מקצועי ללא התחייבות, תומכת ומלווה את הדיירים לאורך כל התהליך מההחתמה ועד מסירת מפתח. חברת מנוס מחזיקה בניסיון, מוניטין ויכולות תכנון, ניהול וביצוע מוכחות, עם 25 פרויקטים של תמ"א 38 והתחדשות עירונית.

כל פרויקט הוא כמו פרויקט דגל

קבוצת מנוס מנהלת כיום כ-25 פרויקטים. מנהלי החברה מתייחסים לכל פרויקט כאילו הוא פרויקט הדגל. ניהול פרויקטים מבוצע כאשר מלוא תשומת הלב מוקדשת לכל פרויקט, ממערך ניהול ההתקשרות מול הדיירים, דרך ניהול תהליכים אדריכליים, משפטיים ופיננסים ועד הביצוע.

ניהול פרויקטים בבניה – אנשי מפתח מרכזיים בתחום הנדל"ן

קבוצת מנוס מנוהלת ע"י אנשי מפתח מרכזיים בשוק הנדל"ן בירושלים. אנשי הקבוצה מחויבים לקידומו של כל פרויקט על הצד הטוב ביותר, ומעורבים כל אחד בתחומו בכל שלבי התהליך על מנת להביא תוצאות אופטימליות בלוחות זמנים מוגדרים ובתקציב שנקבע מראש.

בשנת 2015 ובשנים שלאחריה, יצטרפו עוד דיירים ירושלמים למעגל תמ"א 38, וחשוב שהפרויקטים שלהם ילוו על ידי חברת ניהול פרויקטים מוכרת ובעלת ניסיון.